esmaspäev, 4. september 2017

Hannah Beckerman "Kõik algas hüvastijätuga"

Umbes aasta tagasi või pisut rohkem, leidsin ühe ajakirja vahelt vihikukese katkendiga  Hannah Beckermani raamatust "Kõik algas hüvastijätuga". Ma isegi päris täpselt ei suuda meenutada, kas ma sellesse ka rohkem süvenesin, aga pealkiri jäi meelde ja ka lühike kokkuvõte sisust. Tundus täitsa loetav raamat ja kui Rimis raamat täiesti naljahinnaga sooduspakkumises oli, ei näinud ma muud võimalust kui see osta. Üle pika-pika aja ostsin ma raamatu, mis pole vähimalgi määral žanr, mida ma pimesi lugemiseks haaraks.

Kõik algabki hüvastijätuga, noor, 36-aastane naine, Rachel, saab ootamatult südamerabanduse. Peale surma jääb ta aga kummalisse lõksu kahe maailma vahele, Rachel näeb kõike, mis toimub tema abikaasa Maxi ja tütre Elliega, kuid ei saa valida neid kordi, mil ta saab oma pere tegemistel silma peal hoida. Aasta peale naise surma hakatakse soovitama Maxil eluga edasi liikuda, käia väljas, kohtuda uute inimestega. Esimesed katsed sel teel on üsna kehvad, kuid siis saabub mehe ellu Eve, ebamaiselt kaunis ja pealekauba tark naine. Rachel, kes näeb kogu Maxi suhte arengut ning uue naise saabumist tütre ellu, on enam kui nördinud. Kuigi ta on surnud, tunneb ta justkui hakkaks kaduma oma abikaasa ja tütre mõtteist ning asemele astub keegi teine. Lähikondsete hulgas on Maxi uue suhte pooldajaid kui ka tulihingelisi vastaseid, lisaks peab ta tegema õigeid otsuseid Ellie jaoks.

Ma vist ootasin vähemalt mingit huvitavat ja rabavat lõppu, aga seda ei saabunud. Kogu raamat on minu jaoks liiga "roosamanna". See oli ilus lugu, kahest kaunist armastusloost, millest üks kulges minevikus ja teist alles loodi. Ma tahtsin ja ootasin midagi, mis rikuks selle idülli, midagi mis paneks mind tahtma lugeda üha edasi, et teada saada, mis juhtub. Ei ole enam pikka aega pidanud sundima end raamatut lugema ja paraku see raamat nüüd oli üks selline. Tekst ladus, kiiresti loetav ja haaratav, aga mitte huvitav. Lõpp on liialt etteaimatav, ma küll viimase hetkeni lootsin üllatust, aga ei. 

 Hannah Beckermani "Kõik algas hüvastijätuga" on ilus lugu, millel on tegelikult eesmärk ja sõnum, mida lugejale edasi anda, kuid mis minu jaoks on kirja pandud pisut puudulikult. Oleksin soovinud midagi dramaatilisemat, et miski mind raputaks selle lugemise ajal ja paneks süvitsi mõtlema elule, surmale, üldse inimese eksistentsile, kuid ma lugesin seda paraku üsna emotsioonitult. Kindlasti on keegi, kellele see raamat meeldib, ma üldse ei kahtlegi selles.

Osta  ApollostRahva Raamatust, kirjastusest Helios
Loe lisaks arvamusi: Goodreads.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar