esmaspäev, 14. august 2017

Gillian Flynn "Lõikepind"

Ma ikka ei suuda kaua lugeda midagi muud, kisub kohe selle põnevuse ja kriminaalsete lugude poole. Gillian Flynn on üks vähestest autoritest, kelle kõik hetkel eesti keelde tõlgitud raamatud olen läbi lugenud. Ma küll ei ole tohtult vaimustuses varasemalt antud autori loetud raamatutest, kuid siiski mõtlesin lugeda ka selle kolmanda saadaval oleva läbi. Pisut küll tagurpidi on mul see lugemine läinud, aga mis teha kui niiviisi nad ilmunud meil on. Nimelt on "Lõikepind", mida mina nüüd lugesin kolmanda, Gillian Flynni esikromaan.

"Lõikepind" on lugu ajakirjanikust, Camillest, kes saadetakse oma kodulinna, kus ta pole käinud 8 aastat, uurima kahe väikese tüdruku kummalist kadumist ja surma. Ann, kadunud ja leitud surnuna, hambad välja tõmmatud, üheksa kuud enne Camille Wind Gapi naasmist. Natalie, kelle otsingud alles käivad, on äsja kadunud. Camille loodab saada kiirelt looga ühele poole, et ei peaks jääma kauaks väikelinna, kust teda keegi ei oota, ei ta ema Adora, kasuisa Alan ega poolõde Amma. Paraku ei lähe kõik ootuspäraselt ning ta peab peatuma oma lapsepõlvekodus ema juures, kes temast justkui ei hooli ja näib tüdrukute surmast ülearu suures šokis olevat. Camilla kummalisena käituv poolõde Amma on aga nagu Wind Gapi ebajumalanna, kelle käske pimesi täidetakse ja kes naudib oma võimu, kuid koduseinte vahel on emale nunnu tütreke. Järjest enam hakkab kooruma sündmusi, mis ei heida Camilla eliitperele sugugi head valgust.

Ma ütleks, et "Lõikepind" on Gillian Flynni loetud raamatutest kõige parem, kõige kaasahaaravam, kiirem, põnevam ja võikam. Kõigis tema teostes on peategelasteks naised, kes on vaimselt haiged, see on peamine läbiv joon. Ja teiseks sarnasuseks mingisugune (haige) side perekonnaga. "Lõikepind" on kiire sündmuste arenguga, juba esimestel lehekülgedel hakkavad sündmused pihta. Tõsi, kogu esialgse loo taustal hargneb lahti ka minevik, mis mängib sama tähtsat ja kohati isegi tähtsamat rolli kogu sündmuste jadas.

Osta ApollostRahva Raamatust või kirjastusest Varrak.
Veel arvamusi: Goodreads

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar