neljapäev, 3. august 2017

Clare Mackintosh "Ma lasen sul minna"

Ma olin meeldivalt üllatunud kui nägin, et Petrone Prindi kirjastuse poolt on tõlgitud Clare Mackintoshi "Ma lasen sul minna". Mitte sellepärast, et ma oleks enne eesti keeles ilmumist autorist või raamatust kuulnud, vaid mulle kuidagi väga on meeldinud, mõningate mööndustega, aga siiski, Petrone Prindi nime alt ilmunud raamatud ja üks põnevik ainult täiustab seda.

Peale emaks saamist lähevad mulle tohutult hinge raamatud, kus lastega midagi juhtub, eriti just väikelastega, vist emaduse "kutsehaigus". "Ma lasen sul minna" algabki just sellega, väike, viie aastane poiss kaotab oma elu autoõnnetuses. Juht põgeneb sündmuskohalt. Politsei hakkab lugu uurima, kuid kõik jookseb tupikusse, ühtegi tunnistajat ega asjalikku vihjet ei laeku, ema kaob jäljetult. Kriminaaluurija Kate jätkab looga tegelemist ka siis kui juba ülemustelt on tulnud käsk lõpetada. Ta suudab hoida ka oma kollegi Ray huvi piisavalt kõrgel, et mees soostub paluma luba, et avaldada meedias taas õnnetuse kohta infot, lootuses, et ehk keegi teab, kellelegi meenub. Imekombel ilmub välja mees, kes mäletab õnnetuse päevast midagi, lõngakera hakkab lahti hargnema.

Raamat on jaotatud kaheks osaks. Esimene osa on justkui õnnetus ning selle tagajärgede hääbumine. Politsei veel vaikselt küll hoiab toimunut uurimisel, kuid mitte avalikult. Lapse emast pole jälgegi ning süüdlasest ammugi mitte. Tekib tunne nagu loeks raamatut, mille algus on sama, aga kaks tegevusliini liiguvad täiesti erinevas suunas, eeldatavalt ühise lõpu suunas.
Teine osa on juba põnevam ning siin ei julge ma midagi mainida, sest igasugune kirjeldus võib olla liialt reetlik. Minul tekkis teise osa alguses täielik segadus, et mis asja, lausa lugesin esimesed paar peatükki uuesti läbi, sest tundus nagu oleks midagi olulist tähelepanuta jäänud.

Olin Clare Mackintoshi "Ma lasen sul minna" kohta kuulnud vaid head, lugenud kommentaare, kus ei hoitud tagasi kiidusõnadega ning raamatu kaas on ka täis erinevate krimiautorite positiivseid arvamusi. Ma pean ühinema nendega. Tõesti põnev, huvitav sündmuste kulg, isegi ootamatu, täiesti ettearvamatu viimase peatükini. Ma sõna lugesin raamatu läbi ühe jutiga läbi, lihtsalt ei suutnud ega tahtnud käest panna, just raamatu teises osas.
Loodan üsna pea lugeda ka Mackintoshi raamatut "Ma näen sind" ja ootused on igatahes kõrgeks seatud. 

Veel arvamusi: Goodreads

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar