reede, 7. juuli 2017

Katrin Pauts "Politseiniku tütar. Saaremaa põnevik"

Võtsin seekord eesmärgiks laenutada raamatukogust Eesti kirjanike teoseid ja kuna olen mitmest kohast lugenud kiidusõnu Katrin Pautsi kohta, siis see valik polnud oluliselt raske. Mingil kummalisel põhjusel tekkis mul enne lugemist peas seos TV3 sarjaga "Varjudemaa", ilmselt sündmuskoha tõttu. Mõningaid paralleele isegi saab tõmmata, nii tegelaste kui ka sündmuste osas.

Saaremaal, Tuulegi külas on 20 aastat elatud saladusega, kuhu ja kuidas kadusid kolm tüdrukut. Ajakirjanik Eva, kelle isa oli tollel kohutaval suvel politsei uurija, tahab teada saada tõde, paraku selle välja selgitamine ei ole sugugi lihtne. Naine kutsub endale appi vennad, kellega on suhtlus katkenud, kuid loodab, et Andreas ja Tom aitavad teda. Andreas saabub Evale Inglismaalt toeks, Külarahvas on üsna tõrges, kardetakse vanu asju üles kiskuda, samas ollakse uudishimulikud. Ajakirjaniku maine muudab inimesed Eva suhtes skeptiliseks, ehk tahab ta neid saladusi kasutada ainult omakasupüüdlikult. Kui lõpuks hakkavad jõudma naiseni vihjed tema isa kohta, muutub kõik keerulisemaks, samas hakkab kogutud info põhjal ilmsiks tulema sündmusi, millest Eval aimugi polnud või mida teismelisena märgata ei osanud.

"Politseiniku tütar" on väga haaravalt kirjutatud, põnev, huvitav sündmuste kulg. Pidev ootus, kes on järgmine ja ohver ning kõige põnevam, kelle ohver. Kes on selle võrgu nii hästi pununud ja ennast kahtlustest ja süüst puhtaks jätnud?

Raamatuid lugedes tekib mul alati kujutlus, milline on paik, kus tegevus toimub, millised näevad välja inimesed, nende kodud. Eesti külaelust kirjutatud raamatus tekivad need mõtted ja "pildid" eriti kiiresti, kohe paratamatult kujutan elavalt ette väikest küla, kohalik pood on infoallikas, kus kõik tunnevad kõiki. Vahelduseks Skandinaavia krimiautoritele

Vahelduseks Skandinaavia krimiautoritele hea "kodune" lugemine, mis suudab samuti lugejat paeluda. Piisavalt huvitav ja kaasahaarav sündmistejada, põnev kuni lõpuni.
Et eestluse lainel jätkata, laenutasin juba ka järgmise Katrin Pautsi raamatu "Tulekandja" ja ootused on kõrgele seatud! 

Osta Apollost või Rahva Raamatust.
Veel arvamusi Goodreadsi kasutajatelt.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar