esmaspäev, 22. mai 2017

Paulo Coelho "Spioon"

Ma kunagi, umbes 10 või rohkem aastat tagasi, avastasin Paulo Coelho, lugesin kõik toona eesti keeles ilmunud raamatud jutiga läbi. Kõik ei meeldinud, oluliselt palju neid muidugi siis veel polnud, aga ometi ei suutnud ma kõigist teostest leida seda fenomeni, millest kõik rääkisid. Ja järsku oli saanud Coelhost totaalne lemmik, kõigil, kes teadsid ja parimal juhul olid lugenud "Alkeemikut". Ma ei taha üldistada ega kuidagi kellegi lugemiseelistusi kritiseerida, kuid pigem oli populaarne "mu lemmik on Coelho" just noorte hulgas, kes väga palju ei lugenud muidu, aga just olid leidnud oma elu tõe ja parima raamatu maailmas. Koos üha kasvava menuga, minu huvi järjest hääbus.

Eelmine aasta ilmus eesti keeles Paulo Coelho "Spioon" ja ma olin lugenud selle lühitutvustust, tekkis soov lugeda. Esmaste arvamuste kohaselt tundus, et see on erinev kui sama autori teised raamatud. "Spioon" on ilukirjanduslik kokkuvõte Mata Hari elust. Biograafia sugemetaga, mida on Coelho rikastanud väljemõeldud dialoogidega, mis võisid aset leida, arvestades sündmuste kulgu. Ma isegi ei oska ega teagi, mida täpsemalt kirjutada sisu kohta, sest kokkuvõtteks põhjust pole, Mata Hari kohta leidub internetis hulgaliselt materjali, mis on suure tõenäosusega ka informatiivsem kui Coelho raamat. Võib-olla ehk seda, et väga ladusalt ja kergesti loetavalt, ilma täpsustavate daatumiteta, kirja pandud jutustus.

Tegemist on kerge, kiire ühe õhtu lugemisega, ei vaja erilist süvenemist ega kaasa mõtlemist. Ma isegi ausalt öeldes, et soovitaks seda kellelegi, kuigi tegemist pole halva raamatuga, siis midagi erilist ta lugejale ei anna. Kindlasti on Paulo Coelhol paremaid raamatuid, milles rohkem sisu.
Neile, kes soovivad lugeda rohkem ja täpsemat Mata Hari elulugu, võiksid mõne teise raamatu ette võtta. Samuti ei liigitaks ma "Spiooni" klassikaliste Paulo Coelho teoste hulka, sest sellest ei leia autorile omast stiili, kus raamatu peamine mõte on peidus ridade vahel.  Kui ma viimases eksin, siis seetõttu, et ei ole päris pikalt enam Coelho raamatuid lugenud ja teen järelduse vaid oma loetu põhjal.


 Loe arvamusi Goodreadsi kasutajatelt!
Osta Apollost või Rahva Raamatust.Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar