esmaspäev, 4. detsember 2017

Elizabeth Haynes "Nurka aetud"

Mul oli totaalne mõõn lugemises, tahtsin nagu lugeda, aga ei olnud midagi nii huvitavat, et muud tegevused üles ei kaaluks. Kuidagi alati oli lugemine viimane tegevus, mida teha. Läksin siis raamatukokku, et võtta midagi head, kõik mu lugemissoovid olid kui peast pühitud ja hakkasingi lihtsalt riiulitelt vaatama, tagakaantelt tutvustusi lugema ja üheks valituks osutus Elizabeth Haynesi "Nurka aetud".

"Nurka aetud" on Catherine lugu, mis on kirja pandud kahes ajas nii olevkus kui ka minevikus. 
Aastal 2003 kohtab Catherine imelist meest Leed, kes teda jumaldab ja igal momendil kaitsta üritab. Naise sõbrad on lummatud, iga naise unistus, kena ja armastav mees. Kui aga Catherine ees Lee oma tõelist palet näitab, siis ei ole tal enam kellelegi loota, mees on suutnud kõigile naise lähedastele rääkida hoopis vastupidist, mis tõstab Lee väärtust nende silmis ning paneb Catherines kahtlema. Naine peab kõigega üksi toime tulema ja see näib üha enam võimatuna.
Aastal 2007 on Catherine, kes eelistab kasutada nime Cathy, üritanud alustada uut elu. Tal on kohutav hirm oma mineviku sündmuste tõttu, mis väljendub kontrollimisvajaduses ja paanikahoogudena. Cathy on kolinud Londonisse, käib tööl, kuid ta väldib inimesi, püüab toime tulla oma hirmudega ning mitte miski ei tohi tema päevaplaanis muutuda. Kui aga naise naabriks kolib Stuart hakkavad toimuma muutused, Cathy otsib ja leiab oma haigusele abi ning hakkab taas usaldama kedagi. Selle ilusa varjus on aga pidev kartus Lee vanglast vabanemise ees. Kui on kätte jõudnud Lee vanlgast vabanemise päev, tunneb naine, et peab hakkama veel ettevaatlikum olema. Lõpuks ei jää Cathyl üle muud kui kogu selle õudusega silmitsi seista, sest miski muu ei näi päriselt aitavat.

Ma lugesin ja koguaeg mõtlesin, et kas tõesti ongi nii nagu kirjas, kas ei tulegi mingit tõde ilmsiks, mis kõik eelneva pea peale keeraks. Natuke nagu lootsin seda, et Lee on süütu ja kõige taga ongi Catherine, samas jällegi olin hakanud lugemise ajal nii tohutult kaasa tundma naisele, et tahtsin talle õnnelikku lõppu. 

Esialgu lugedes oli üsna tülikas jälgida iga peatüki nö "pealkirjaks" olevat kuupäeva, üle ühe olid erinevas ajas, kord olevik, siis minevik ja need kuupäevad olid üsna sarnased, aastaarv erines. Samas oli see ehk hea nipp lugeja huvi hoidmiseks, sest kui ma olin lugenud poolteist lehekülge 2003 aasta sündmustest, siis kohe kindlasti tahtsin ma kiiresti läbi lugeda oleviku sündmused, et uuesti jälle teada saada, mis juhtus minevikus. Et selline nii ja naa, ärgitas lugema, aga ka natuke häiris.

Mingil hetkel tekkisid mul peas mõtted ja seosed Rachel Abbotti raamatuga "Maga hästi". Mõlemas raamatus on tegemist paariga, mis väliselt näib ideaalne, kuid tõde on hoopis midagi muud. Kontrolliv ja võimukas mees, kes kõigile meeldib, armastav ja hooliv ning naine, kes jääb justkui kõiges oma mehe varju ega oska väärtustada seda, mis tal on. Mõlemad raamatud valisin ma üsna suvaliselt, "Maga hästi" kohta olin eelnevalt lugenud, kuid "Nurka aetud" sai võetud esmase emotsiooni ajel, mingit seost ma sihilikult ei otsinud nende kahe vahel.

Tundub, et võiksin taolise psühholoogilise sisuga raamatuid rohkem lugeda, olen asjatult neid vältinud, sest äkki on liialt dramaatilised ja vähe põnevad.

Goodreadsis peamiselt positiivne tagasiside ja kõrge keskmine hinne.
Osta otse kirjastusest Kunst

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar