esmaspäev, 18. detsember 2017

Heli Künnapas "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks"

Viimasel ajal jääb tohutult ajast puudu, lugeda ju ometi tahaks ja siis tulebki teha valikud. Kui Heli Künnapas pakkus välja võimaluse valida üks Heli Kirjastuse raamat, haarasin kohe võimalusest kinni. Olen nii mõneltki poolt tähele pannud, et sari "Mõni õhtu romantikat" on kerge ja mõnus sari ning ma ei olnud seni veel ühtegi lugenud, kokku sarjas kuus raamatut. Kuna kõiki antud sarja raamatuid saab lugeda ka üksikuna ja mitte ilmumise järjekorras ning mul ei olnud eelistusi ühegi osas, ainult uudishimu ja soov ühte lugeda, pakkus autor ise välja raamatu "Naine, kes ei nuta, saab rikkaks". Mul olid kahetsed ootused, ühest küljest kõrged, sest tõesti raamatukogus on pidevalt antud sari välja laenutatud ja kiidusõnu olin ka lugenud, teisalt natuke pelgasin, et ma vana krimi fännina ehk ei leia soovitud lugemiselamust.

"Naine, kes ei nuta, saab rikkaks" on Ave lugu, kes on kolinud perega tallu, et kasvatada loomi ning elada lastega maalähedast elu. Abikaasa Martin aga ei arva taolisest elukorraldusest suurt midagi ja selle asemel, et naist majapidamises aidata, viskab jalad seinale ja tänitab vaid, et naine ise tahtis seda kõike. Kui mees näeb, et oodatud rikkust niisama sülle ei kuku, jätab ta pere ja kolib linna ema juurde. Ave on üsna lootusetus olukorras, iga sent on arvel ja kui ootamatult vajab remonti ajutiseks lahenduseks osteud mõnesaja eurone auto, teeb see veel enam tuska, kuid samas tekib koos probleemidega ka lahendus. Autoremonditöökoda pidav Robin on just see, keda Ave vajab, mees aitab talutöödel, saab lastega hästi läbi ja poeb iga päevaga üha enam naise südamesse. Võiks ju arvata, et pärast üle elatud raskusi läheb edasi kõik hästi, siis ei, elul on ikka oma keerdkäigud.

Hea lihtne lugemine, isegi mitte mõneks, vaid ainult üheks õhtuks. Alustasin reedel ja laupäeva lõunaks oli loetud. Mulle tundub, et see sari oleks täpselt sobilik reisile kaasa võtmiseks, väikese formaadiga raamat, mida näiteks bussisõidu ajal või kasvõi rannas peesitades lugeda. Jep, ma olen vanakooli vend, e-raamatute asemel eelistan ka liivasel ja tuulisel rannal päris raamatut. Minul on igatahes plaanis tasapisi läbi lugeda ka varem ja hiljem "Mõni õhtu romantikat" sarjas ilmunud raamatud. 

Pean tunnistama ausalt, et peale raamatu lugemist tekkis mul hoopis suurem huvi autori Heli Künnapase blogi vastu. Olin küll varem ta blogi harva lugenud, aga raamatus peategelase Ave blogina esitletud sissekanded olid sellised, mis tekitasid huvi ja soovi teada saada, kas autori blogis ka selliseid mõtisklusi leiab. Niisiis on Heli Künnapasel mitte ainult uus raamatute lugeja, vaid ka blogijälgija.

Nii nagu Heli Kirjastuse Facebooki lehelt ja Heli Künnapase blogist korduvalt leiab, siis on autori soovitus raamatute ostmiseks temaga ühendust võtta e-maili teel: helikunnapas@gmail.com

Goodreadsis ka paar arvamust.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar