esmaspäev, 27. november 2017

Kerttu Rakke "Küpsiseparadiis 2 ehk maskid ja maskotid"

Kui ma olen vahest siin mõelnud, et mida ma siis nii väga enne krimiromaane ja põnevikke üldse lugesin, siis üks ehe näide on Kerttu Rakke raamatud. Avastasin ma Rakke tänu sarjale "Kodu keset linna", millest ma toona pisut rohkem kui vajalik oleks olnud vaimustusin. Hakkasin siis järgemööda lugema raamatuid, mis Kerttu Rakke sulest ilmunud ja pean ausalt öeldes tunnistama, et ega ma neist ühestki midagi ei mäleta, ehk vaid siis tuleks tuttav ette kui uuesti loeks. Täpselt samamoodi ei meenu mulle midagi "Küpsiseparadiis ehk kaksteist kuud" raamatust, sellegipoolest laenutasin järje "Küpsiseparadiis 2 ehk maskid ja maskotid".

Küpsiseparadis räägib nelja naise loo. Annika, kes on jäänudki elama linna lähedal asuvasse külla ning on nüüd ühsitu esinaine ja hoiab naabruses toimuval hoolega silma peal. Cärolyn, kelle ummikusse jooksnud suhe ja lapsega üksi jäämine toovad tagasi lapsepõlve koju. Tia, kes pisut nagu olude sunnil on saanud majaomanikuks ja et mitte võlgadesse uppuda, kolib samuti külakesse. Lisaks Karin, kes on teistest võõrdunud ja hoiab omaette. Kõigi nende elud kulgevad küll kõrvuti, aga päris täpselt ei tea keegi, mis teise elus toimub. Annika on näiliselt rahul oma pereeluga kui aga mees ühel päeval minema läheb, jättes maha vaid võlad, ei oska naine enam kuidagi olla. Justkui imekombel tuleb tema ellu esoteerikahuviline Agnes, kellel on kõigele vastused olemas. Cärolyn on lahku läinud oma lapse isast, edukate vanemate pojast Mihklist, kellega koos oli tal kõik olemas, nüüd aga peab lapsega kahekesi hakkama saama. Kõik võtab aga ootamatud pöörded kui ta peab siiski Mihkliga suhted klaarima ja seda koos mehe vanematega. Tia, kes on saanud sõber Svenilt kingituseks maja, millele on kogunenud kopsakas võlg, peab hakkama tööle sõbranna juures assistendina, et end kuidagi pinnal hoida. Tema elust käivad läbi mõned mehed, kes küll naabritele silmailu ja kõneainet pakuvad, aga keda naine oma ellu päriselt ei taha. Karin on aga kõige salapärasem, naine, kes on elanud kogu aja külakeses, vahepeal tütre juures viibinud ja nüüd naastes näib naabritele üha enam kummaline ja eemalolev.

Nii nagu ka alapealkiri viitab "Maskid ja maskotid" üritavad kõik näida kuidagi paremad, edukamad, olla mingis rollis, mida neilt justkui eeldatakse. Igal naisel mees, igal lapsel isa ja kõige rohem peab olema raha, sest ilma selleta ei toimu midagi. Kas kõik, mida väljapoole näidata üritatakse ka naabrid ära petab? Kas jäädakse uskuma, et kõik see ongi päriselt ja selle taga ei ole midagi negatiivset? Paraku aga mõranevad sellised idealistlikud pildi üsna kiirelt ja siis ei jää muud üle kui toetuda sõpradele ja leida enda kõrvale inimesed, kelle ees ei pea teesklema. Kas Cärolyn, Annika, Tia ja Karin seda üksteisele on?

Minu jaoks sõna otseses mõttes ajaviite kirjandus, lugesin seda ligi kuu aega, mil mul oli totaalne põud lugemises. Raamatuid, mida tahaks lugeda on ja ülearugi, aga kuidagi ei ole tunnet, et haaraks mõne raamatu, pigem kaob aeg käest ja siis hea lugeda sellist naistekat. "Küpsiseparadiis 2 ehk maskid ja maskoti" on pealegi väga aktuaalsel teemal, kes me tegelikult oleme ja kellena näida üritame. Lihtne lugemine, aga samas paneb kaasa mõtlema, millistena me ennast avalikult näidatada soovime. 

Hinnang Goodreadsis


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar