esmaspäev, 6. märts 2017

Mirjam Johannes "Minu Barcelona"

Olin umbes 7-8 aastat tagasi ja vist pisut siiani olen Hispaania fänn, mulle kuidagi väga on alati meeldinud see riik, millegipärast pole aga kunagi sinna jõudnud. Ka "Minu"-sarja avastasin tänu Anna-Maria Penu "Minu Hispaaniale", nimelt ostsin ma tollel ajal päris palju Hispaaniga seotud asju, raamatuid kaasa arvatud. Ja just nimelt Hispaania, riik tervikuna, mitte kordagi ei pööranud ma sealsetele piirkondadele tähelepanu eraldi. Lõpuks avas mu silmad Mirjam Johannese "Minu Barcelona".

"Minu Barcelona" ostsin samuti ajendatuna oma kunagisest Hispaania vaimustusest, ometi pidi see raamat ootama oma korda nii pikalt. Ma ei teagi miks, ostsin selle eelmine suvi ja kuidagi alati lugema asudes lükkasin kõrvale. Lõpuks on loetud! Võin isegi öelda, et veidi taaselustas mu "fännamist". Nii täpselt ja hästi kirja pandud kirjeldused linnaosadest, üritustest, vaatamisväärsustest, kohvikutest-söökidest-jookidest. Raamatu esimestel lehekülgedel asuvast kaardist ajasin pidevalt näpuga järge kui uue peatükini jõudsin. Niivõrd kuivõrd üks joonistatud kaart kahel väiksel leheküljel annab aimu suurlinnast, aga mulle piisas. Isegi julgeks seda soovitada turistile, kes on Barcelonasse minemas ja soovib leida paiku, mida külastada. Peatükkide pealkirjade järgi leiab kiirelt raamatust üles huvipakkuva teema.

Minu jaoks jäi natuke vajaka autori isklikku elu, olen ilmselt liiga uudishimulik, kuid meelsasti oleksin lugenud pidudest ja sõpradest enam. Jah, oli tõesti juttu korterikaaslastest, poiss-sõbrast, töökohast, pidudest. Enim meeldisidki need osad, kus ei olnud kuivad faktid Barcelonast vaid toodud välja seosed ja võrdlused kellegagi. Näiteks sõprade arvamused Katalooniast, jõulude tähistamised, meeleavaldused, aga needki läksid kiirelt üle ajaloost ja poliitikast kirjutamisele. 

Ma isegi ei tea, mulle meeldis "Minu Barcelona", lugesin mõnda osa nii suure huviga ja samas jälle olid mõned kohad sellised, mis lasin silmadega üle. Olengi veidi kahevahel, iseenesest asjalik raamat, palju infot ühe ilukirjandusliku teose kohta, aga jäi puudu see miski. Õnneks tekitas see taas minus huvi Hispaania vastu ja lugeda taas läbi oma varasemalt kokku rabatud info ning ehk ühel toredal päeval avan ma uuesti "Minu Barcelona" ja loen läbi pilguga, et milliseid vaatamisväärsusi siis külastada-vaadata.Loe teiste arvamusi Goodreadsist.

1 kommentaar:

  1. Mulle väga meeldis. Lugesin seda kohapeal (st Barcelonas) ja kinnitan, et see raamat on parem reisijuht kui mistahes LP või DK. Mirjam oli kirjutades hirmus noor ja see paistab välja, iga asi on tema jaoks uus ja erakordne - minusuguse täiskasvanu jaoks on seegi huvitav, saab sissevaate oma elu alles alustava inimese maailmapilti. Soovitan!

    VastaKustuta