kolmapäev, 11. jaanuar 2017

Jussi Adler-Olsen "Faasanijaht"

Jussi Adler-Olseni "Faasanijaht" on Carl Morcki osakond Q kriminaalromaanide sarja teine raamat. Olin küll varasemalt poes vaadanud antud sarja esimest raamatut, kuid millegipärast ei tekkinud soovi lugeda. Nüüd käisin raamatukogus ja jäi silme ette teine osa, uurisin veidi ning selgus, et tegemist Lars Kepleri Joona Linna sarjaga üsna sarnaste raamatutega, see tähendab, et igas raamatus on erinev juhtum ja ei lähe olulist infot kaotsi neid mitte õiges järjekorras lugedes. Muidugi on lisaks konkreetsele osale sisu andvale kuriteole ka peategelase lugu, siinkohal siis Carl Morckiga seotud. Aga ma kavatsen selle ka kohe täpsemalt siiski teada saada, esimene raamat "Naine puuris" on juba riiulil ootamas järge.

"Faasanijaht" oli minu jaoks veidi nagu etteaimatav, lihtne. Osakond Q juhile Carl Morckile tekivad lauale erinevad vihjed ja andmed juba ammu lõpetatud kuriteost, aru saamata, kes neid jätab, hakkab ta oma abilise Assadiga uurima. Esmalt tekitab huvi isik, kes soovib, et seda vana juhtumit taas päevakorda võetaks. Leides piisava hulga tõendeid kahtlemiseks varasemas kohtuotsuses, hakkab osakond Q juhtumit uurima. Liiga palju asitõendeid, kokkulangevusi ja uurijate teele sattuvaid inimesi teevad loo lihtsalt aimatavaks. Samuti ka takistused, kõik need tulevad ühest suunast. Jah, ehk tõesti ei taba päris esimesi peatükke lugedes konkreetset kurjategijat, kuid siiski tõmmatakse kahtlusaluste ring üsna kitsaks. Veidi kauem oleks võinud hoida lugeja tähelepanu ja huvi üleval erinevate situatsioonide, isikute kirjeldamisega. Samas ei saa ma öelda, et lõpplahendus oleks olnud ootuspärane.

Paistab, et Põhjamaade krimiautorid koguvad järjest populaarsust, nende raamatute järgi tehakse filme, mis on jõudnud ka Eesti kinodesse, raamatud on poodide edetabelites ning ka raamatukogudes on järjekorrad. Jussi Adler-Olsen on minu jaoks uusim avastus ja kuigi esimesena loetud raamat "Faasanijaht" oli liialt etteaimatav, tekkis siiski huvi lugeda läbi ka teised eesti keelde tõlgitud osakond Q sarja teosed. Ehk vaatan kunagi ära ka filmid, mis raamatute ainetel tehtud, aga selleks peab veidi aega mööda minema, et ma enam nii täpselt ei mäletaks, Tavaliselt on raamatud detailsemd ja sisukamad kui filmid, mis on ka mõustetav, mahutada ligi 2 tunni sisse üle 300 lehekülje raamatut, midagi välja jätmata-praktiliselt võimatu. 


Loe lisaks arvamusi Goodreads´ist 

Osta Apollo või Rahva Raamatu kauplusest.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar